Puchar Świata znów zdenerwowany, a Brazylia przeciwko Szwajcarii

Mecz w pierwszej rundzie Grupy E w rosyjskim meczu Pucharu Świata odbył się w Rostov Arena. Pięciogwiazdkowa Brazylia rozpoczęła pierwszy mecz Pucharu Świata.

W 20. minucie pierwszej połowy, żółta drużyna Koszulki Piłkarskie brazylijska przejęła prowadzenie w zerwaniu impasu na boisku. Coutinho zdobył piłkę przed strefą karną i skutecznie pokonał bramkę bez żadnej ingerencji. To pierwsza piłka Coutinho, która ma na sobie 11 Koszulka MŚ 2018 Brazylia z Pucharu Świata. Jest to także 24 gola zdobyta przez obecny Puchar Świata.

W 50. minucie zespół szwajcarski wykorzystał szansę na rzucanie piłki w celu wyrównania wyniku. Shaqiri wykonał rzut rożny z lewej strony do strefy karnej, a Zuber wyskoczył wysoko w strefie ograniczonej. Następnie obie strony nie zdobyły gola, a gra się zakończyła. Brazylia doznała pierwszego remisu w pierwszym meczu Pucharu Świata od 1978 roku, podczas gdy Szwajcaria nie przegrała pierwszego meczu w ostatnich pięciu pucharach świata.