Premier League ogłasza zwycięzców najlepszych nagród w styczniu

Trener Liverpoolu Klopp wygrał najlepszego trenera miesiąca, napastnik Agüero wKoszulki PiłkarskieManchesteru City wygrał najlepszego zawodnika miesiąca, irańczyk napastnik Jahanbakhsh strzelił najlepszą bramkę miesiąca.

Szczególnie godne świętowania jest to, że zarówno Klopp, jak i Agüero zostali wybrani do pobicia rekordu historycznego Premier League i wygrał najlepszy występ. Klopp wygrał w tym sezonie piąty trener miesiąca Premier League. Wcześniej najlepszymi autokarami w sierpniu, wrześniu, listopadzie i grudniu byli Klopp. Tylko trener Chelsea, Frank Lampard, zwyciężył w październiku. Klopp ustanowił nowy rekord Premier League i został pierwszym trenerem, który wygrał najlepszego trenera miesiąca 5 razy w jednym sezonie.

W konkursie najlepszego zawodnika miesiąca najlepszy strzelec drużyny Agüero, ubrany wKoszulka Manchester CityManchester City, uśmiechnął się z dumą. Agüero strzelił we wszystkich trzech meczach Premier League w styczniu i strzelił 6 bramek i 1 asystę. W meczu wyjazdowym 6-1 Agüero zorganizował hat-tricka, przewyższając Henry ze 176 bramkami, aby stać się najbardziej zagraniczną pomocą w Premier League. I 12 razy w czapce, aby pobić oryginalny 11 rekordów Alana Shearera w historii noszenia.