Drużyna francuska po raz kolejny była świadkiem historii

Piąta z pierwszej rundy rozegranych meczów w Pucharze Świata rozgrywa się w Kazańskiej Arenie. Francuska drużyna z grupy C grała przeciwko drużynie australijskiej. W 55. minucie ciemnoniebieska drużyna Koszulki Piłkarskie-Francuzi przejęła prowadzenie w przerwaniu impasu, a Griezmann włamał się do strefy ograniczonej po lewej stronie i potknął się przez australijskiego obrońcę, upadł na ziemię, a sędzia Cunha ukarał karę, a Griezmann osobiście uderzył piłkę.

To 14. bramka Pucharu Świata. Jest to również pierwsze zastosowanie kary VAR w karach. Przypadkowo, gdy technologia drzwi została wprowadzona po raz pierwszy w Mistrzostwach Świata 2014, pierwszym potwierdzonym celem był także francuski zespół. Do. Zaledwie 4 minuty i 7 sekund później, Australia również użyje kary, aby wyrównać wynik, co jest najkrótszym odstępem czasu pomiędzy dwoma zespołami w historii rzutu karnego w Pucharze Świata. W 80. minucie francuski zespół po raz kolejny objął prowadzenie. Giroud pomógł Pogbie, która miała na sobie 6 Koszulka MŚ 2018 Francja w strefie karnej. Piłka trafiła w poprzeczkę i trafiła w bramkę. Sędzia potwierdził za pomocą technologii linii bramowej, że piłka przekroczyła linię.

W meczu zastosowano dwie gry high-tech. Francuska drużyna ostatecznie pokonała Australię dwoma celami. A Australia zdobyła passę 4 na Mistrzostwach Świata