Rosja 5-0 Arabia Saudyjska

21. Mistrzostwa Świata otworzył grę na stadionie Łużniki w Moskwie. Gospodarzem Grupa A czerwonych Koszulki Piłkarskie Rosji pokonała Arabię ​​Saudyjską 5-0 i dobry start. To był koniec siedem kolejnych gier. Gazinskiy strzelił pierwszego gola, Dzagoev opuścił boisko z powodu kontuzji, zastąpił jego Cheryshev rozgrywa się rozszerzyć wynik, stał się pierwszym graczem w historii celów otwieracz World Cup na ławce. w drugiej połowie meczu, wysoka Dzyuba grał przez 89 sekund przed łamanie cel. w doliczonym czasie gry, Cheryshev i Golovin dołączył kolejne dwa miasta. Golovin który nosiła 17 Koszulka MŚ 2018 Rosja miał również dwie asysty w kampanii.

W historii mundialu, gospodarz nigdy nie przegrał pierwszy mecz (15 zwycięstw i 6 losowania). Gospodarzem meczów grupowych był tylko RPA w 2010. Po Związek Radziecki rozpadł się, Rosja zajęła trzecie miejsce w Pucharze Świata 3 razy, a ostatnie pięć Świat Puchary Niepokonany (2 remisy i 3 straty), tylko 2 wygrane były przeciwko drużynie Afrykańskiej (Kamerun 6 do 1 wygranej w 1994; 2-0 zwycięstwo w Tunezji w 2002 roku) .. Obie drużyny miały tylko jedna konfrontacja przed, aw październiku 1993 roku pokonali Arabię ​​Saudyjska 4-2 u siebie.