Afrykańska drużyna odniosła pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata Rosji!

Finałowy mecz pierwszej rundy rozegranego w Rosji Pucharu Świata odbył się na stadionie Spartak w Moskwie. The Red and WhiteKoszulki PiłkarskiePoland, który w 12 lat przedarł się do finału Pucharu Świata, wystąpił przeciwko Senegalowi, który od 16 lat grał w drugim meczu Pucharu Świata.

W 37. minucie pierwszej połowy Senegal kontratakował, a Gueye trafił w bramkę na przednim brzegu strefy karnej i strzelił gola przeciwko nodze Cionka. Był to czwarty samobójczy gol zdobytym w Pucharze Świata. W 61. minucie polski pomocnik Krychowiak powrócił na pole karne, a Niang pokonał bramkarza i wkroczył do strefy karnej, aby zdobyć bramkę.

W 86. minucie Grosicki wykonał rzut wolny z pola ataku do strefy karnej, a na czele stanął Krychowiak, który miał na sobie 10Koszulka MŚ 2018 Polska. Następnie obie strony nie wniosły wkładu. Pod koniec gry Senegal pokonał Polskę 2-1 i wygrał pierwsze zwycięstwo drużyny afrykańskiej w Pucharze Świata!