Wygrał 101. Derby, pobił rekord!

W 11. rundzie Bundesligi ostatecznie rozegrano krajowe derby. Przed meczem gracze obu stron mieli minutę ciszy na nieżyjącego niemieckiego bramkarza Enke.

W tej grze Lewandowski w koszulce numer 9Koszulki Piłkarskienadal grał w zabijaniu, jego dwa gole pomogły Bayernowi Monachium wygrać 4: 0 nad Dortmundem, a także złamał legendę Bundesligi Gade z 11 rundami po 16 bramek. Rekord Mullera z 11 rundami na 15 bramek po raz kolejny stał się pierwszą osobą w historii Bundesligi, a kolejny Müller w zespole Bayernu, Thomas Müller w koszulce numer 25Koszulka Bayern Monachium, grał po raz 500 w Bayern i po wysłaniu jego setna pomoc w Bundeslidze. Dortmund spadł na piąte miejsce w tabeli po przegranym meczu i odpadł z Ligi Mistrzów UEFA.

Bayern wygrał u siebie 101. derby narodowej Niemiec z dużą wygraną. Są godni zwycięstwa. Atak i obrona Dortmundu nie są idealne na obu końcach, a widok zostanie odpowiednio dostosowany. Po kampanii Bayern zajął trzecie miejsce w tabeli, a Dortmund spadł na piąte miejsce i odpadł z Ligi Mistrzów.